Wybierz zielone paliwo, zadbaj o komfort i zdrowie rodziny i znajomych.

Zasoby tradycyjnych, nieodnawialnych źródeł energii stale się zmniejszają, a w związku z tym ich ceny rosną – o tym wiedzą wszyscy. Czas pomyśleć o nowych, bardziej ekologicznych rozwiązaniach dostarczania energii do naszych domów. W niniejszym artykule przedstawimy różne propozycje paliw.

Zielona energia – jakie paliwa mamy do wyboru?

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór pieców. Przy jego wyborze, musimy się zastanowić jakie paliwo będziemy wykorzystywać podczas użytkowania. Jednym z ekologicznych propozycji jest pellet wytwarzany z odpadów drewnianych. Plusem tego paliwa jest to, że jego spalanie nie zwiększa ilości dwutlenku węgla w atmosferze, jego wielkość jest równa ilości pobieranej w procesie fotosyntezy roślin. Inne paliwa np. zawierający mniej siarki i wytwarzający niewiele popiołu ekogroszek, czyli paliwo stałe produkowane jest na bazie węgla kamiennego lub brunatnego. Oprócz tego mamy do wyboru kotły na zrębki czyli rozdrobnione drewno. Zaletą ostatniego paliwa jest to, że można je wyprodukować we własnym zakresie.

Komfortowo i wygodnie – nowe życie po wymianie pieca

Zadbaj o przyszłość swoją i swoich dzieci – już dziś pomyśl o inwestycji w lepszą energię, która wpłynie nie tylko na Ciebie, ale również na Twoją rodzinę i znajomych. Zmień jakość życia, w bardziej zdrowy i przyjazny środowisku. Nie zapominaj, że bycie eko jest trendy i się opłaca. Nie masz pieniędzy na zakup nowego pieca? Możesz skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań np. z Unii Europejskiej. Jak wybrać piec, który podwyższy komfort mieszkania w domu? Ważne, by piec posiadał 5 Klasę Sprawności Cieplnej i certyfikat EcoDesign – co to dokładnie oznacza, znajdziesz w kolejnych artykułach. Takie piece oferuje firma Columbus Energy S. A.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy!